پکیج شگفت انگیز مفاهیم ساده قسمت دوم

پکیج شگفت انگیز مفاهیم ساده قسمت دوم

پکیج شگفت انگیز مفاهیم ساده قسمت دوم

پکیج شگفت انگیز مفاهیم ساده قسمت دوم

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید 

سلام، این مجموعه با مدت زمان چهل دقیقه ای که در دو قسمت ارائه شده است، به شما امکان می‌دهد تا با مجموعه اعداد، اشکال هندسی و رنگ‌ها آشنا شوید. این آموزش به شما امکان می‌دهد تا علاوه بر داشتن برنامه‌ی آموزشی تفصیلی که در محتوای دیجیتال مجموعه گنجانده شده است، با استفاده از تکنیک‌های آموزشی، خودتان نیز بتوانید به آموزش فرزندان خود در منزل بپردازید.

این مجموعه برای چه کسانی مناسب است؟

1. **مناسب برای 12 ماه تا هفت سال:** این آموزش مناسب افرادی است که در رده‌ی سنی 12 ماه تا 7 سال هستند و نیاز به آموزش اعداد، اشکال هندسی و رنگ‌ها دارند.

2. **مناسب برای زبان‌آموزی:** این مجموعه می‌تواند به عنوان یک ابزار مفید برای یادگیری زبان باشد و با استفاده از تصاویر و شکل‌ها، زبان‌آموزی را تسهیل کند.

3. **مناسب برای جبران تاخیر در گفتار:** اگر کودکان نیاز به جبران تاخیر در مهارت گفتار دارند، این مجموعه می‌تواند به عنوان یک ابزار موثر برای این منظور مورد استفاده قرار گیرد.

4. **مناسب برای آمادگی شرکت در سنجش بدو ورود به مدرسه:** این مجموعه می‌تواند به کودکان کمک کند تا با یادگیری اعداد و اشکال هندسی، بهترین حالت ذهنی برای ورود به محیط مدرسه را تجربه کنند.

به عنوان والدین، می‌توانید با استفاده از این مجموعه به فرآیند یادگیری فرزندان خود کمک کرده و آنها را بهتر درک و حمایت کنید.

________________________________________

متخصصینی که به عنوان گفتار درمان شناخته می شوند نقش مهم کلیدی را در تشخیص و درمان آپراکسی گفتار ایفا می کنند. عامل و یا تست خاصی که بتواند برای تشخیص آپراکسی گفتار استفاده شود وجود ندارد. بعلاوه متخصصین گفتار درمانی در اینکه علائم مخصوص آپراکسی رشدی گفتار چیست توافق نظر ندارند. شخصی که کار تشخیص را انجام می دهد عموما بدنبال برخی یا بسیاری یا گروهی از علائمی که در بالا گفته شد می گردد. استفاده از عواملی مثل ضعف ماهیچه ها یا مشکلات درک زبان نیز می تواند به تشخیص کمک کند.

برای تشخیص آپراکسی رشدی گفتار والدین و متخصصین ممکن است نیاز به یک دوره زمانی مناسب از گفتار کودک داشته باشند. در یک تست رسمی برای هر دو نوع آپراکسی گفتار، گفتار درمانگر ممکن است از بیمار بخواهد یک کاری مانند این انجام دهد، مثلا یک کلمه مشخصی را چندین بار تکرار کند یا یک لیست از کلمات که بتدریج طولانی می شوند را بگوید.

برای آپراکسی گفتار اکتسابی یک گفتار درمان ممکن است توانایی صحبت کردن، خواندن، نوشتن و ساختن حرکات غیر گفتاری فرد را آزمون کند. تست های عکس مغز مانند MRI ممکن است برای تشخیص دادن آپراکسی اکتسابی گفتار از دیگر اختلالات گفتاری در افرادی که دچار ضربه مغزی شده اند شود.

چگونه درمان می شود؟

در برخی موارد افراد مبتلا به آپراکسی اکتسابی گفتار برخی یا تمام توانایی گفتاری خود را خودشان بهبود می بخشند که این نوع درمان بهبودی خود به خودی نامیده می شود. کودکان مبتلا به آپراکسی رشدی گفتار نمی توانند مشکلات را خودشان به تنهایی بیابند. گفتار درمانی اغلب برای این کودکان و افرادی که مبتلا به آپراکسی اکتسابی گفتار هستند و نمی توانند تمامی بیماری خود را بهبود بخشند مفید است.

آسیب شناسان گفتار و زبان از شیوه های گوناگونی برای درمان آپراکسی گفتار استفاده می کنند و یک درمان بسیار مؤثر هنوز ثابت نشده است و این درمان هم بصورت فردی مورد استفاده است و هم برای درمان دیگر مشکلات گفتاری که همراه با آپراکسی گفتار ایجاد می شود طراحی شده است. هر کسی یک نوع واکنش نسبت به درمان نشان می دهد و برخی افراد پیشرفت بیشتری نسبت به دیگران دارند. افراد مبتلا به آپراکسی گفتار معمولا نیاز به درمانهای فشرده و مکرر یکی پس از دیگری دارند. حمایت و تشویق افراد خانواده و دوستان نیز بسیار مهم است.

در موارد شدید افراد مبتلا به آپراکسی گفتار ممکن است نیاز به استفاده از روشهای دیگر برای بیان داشته باشند، که این ممکن است شامل زبان اشاره رسمی یا یک دفترچه یادداشت مخصوص زبان همراه با تصویر یا لغات نوشته شده باشد تا فرد بتواند آنرا به افراد دیگر نشان دهد یا ممکن است یک وسیله ارتباطی الکترونیکی مثل کامپیوتر قابل حمل (لپ تاپ) باشد، بطوریکه هم بنویسد و هم صحبت کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

enemad-logo